TESİSLERİMİZ - Aykon Beton - Hazır Beton Nusaybin - Mardin

MARDİN TESİSİMİZ
10.000 metrekare alan üzerine kurulu tesisimizde 1 adet beton tesisi ve bu tesislerin tümünde makine parkı tamir ve bakımları için bakımhane bulunmaktadır. Şirketimize ait iş makinalarının tümünün bakım ve tamir işlerinin kendi bünyemizde yapılıyor olması bir avantaj olmanın yanı sıra, özellikle büyük proje betonlarında aksamadan süratlı ve sürekli hizmet verebilmenin imkanını sağlıyoruz.

NUSAYBİN TESİSİMİZ
15.000 metrekare alan üzerine kurulu tesisimizde 1 adet beton tesisi ve bu tesislerin tümünde makine parkı tamir ve bakımları için bakımhane bulunmaktadır. Şirketimize ait iş makinalarının tümünün bakım ve tamir işlerinin kendi bünyemizde yapılıyor olması bir avantaj olmanın yanı sıra, özellikle büyük proje betonlarında aksamadan süratlı ve sürekli hizmet verebilmenin imkanını sağlıyoruz.

 

Hazır Beton Üretimi Beton üretiminde önce kullanılacak doğru seçilmiş malzemelerin kalitelerini ve birbirlerine uyumunu incelemek için kalite kontrol laboratuarında deneyler yapılır. Hazır betonun üretim süreci, santral operatörünün üretilecek betonu tanımlayan reçetenin bilgisayar sistemini başlatmasıyla başlar. İlk komuttan sonra ayrı bölümlerde stoklanmış agrega, çimento ve su tartılır. Tartılmış agrega bant vasıtasıyla karıştırma kazanına taşınır. Bu sırada çimento su ve katkı maddeside karıştırma kazanına aktarılır ve karıştırılır. Yeterince karıştırılmış olan harman trans mikserlere boşaltılır. Dolum bitinceye kadar aynı işlem periyodik olarak devam eder. Transmikserlere boşaltılan hazır beton inşaat alanında beton pompası aracılığıyla hazır bulunan kalıplara yerleştirilir. Aykon Beton ,günden güne güçlenerek büyüyen ve kalitesinden ödün vermeyen firmamızla çalışma sırası şimdi sizin!